INTERCEPTĂRI. Narcisa Iorga către Gheorghe Pinalti: „Totul e politic aici, domnul Ștefan”. Laura Georgescu: „Omul are licență! I-am dat șase voturi”

Scris de PM. Posted in Dezvaluiri


Jocul politic din spatele reacordării licenței Giga TV reiese din stenogramele DNA din rechizitoriul de trimitere în judecată al șefei CNA, Laura Georgescu, al Narcisei Iorga, fost membru CNA, al lui Gheorghe Ștefan și Viorel Hrebenciuc.

Stenogramele arată modul în care Gheorghe Ștefan „Pinalti” a aranjat să-și primească înapoi licența Giga TV, retrasă de Consiliul Național al Audiovizualului. Pinalti a fost sfătuit, pas cu pas, de către Narcisa Iorga, cum să procedeze și cu cine să vorbească pentru ca membrii CNA să voteze în favoarea reacordării licenței. Rechizitoriul DNA prezintă discuții ample dintre Iorga și patronul Giga TV.

Un judecător face dezvăluiri ZGUDUITOARE: magistrații, obligați să semneze angajamente secrete | În ce fel ar fi fost implicate serviciile

Scris de NS. Posted in Dezvaluiri


Unul dintre magistratii de tinuta ai Romaniei, judecatorul Viorica Costiniu de la Sectia a II-a penala a Curtii de Apel Bucuresti, fost presedinte al Asociatiei Magistratilor din Romania, in prezent presedinte de onoare al AMR, a facut recent o declaratie incendiara la o dezbatere organizata de FACIAS, in prezenta unor parlamentari si reprezentanti ai presei si ONG-urilor, informeaza jurnalistii de la Lumea Justitiei.
Astfel, Viorica Costiniu a afirmat ca in cauzele penale in care exista documente secrete provenite de la serviciile de informatii, magistratii au fost obligati sa semneze angajamente secrete, potrivit carora vor judeca pe baza documentelor clasificate, cu obligatia de a nu le arata inculpatilor si nici avocatilor acestora.

Cele mai înfricoșătoare experimente științifice făcute pe oameni

Scris de PT. Posted in Dezvaluiri


Știința ne poate face viețile mai bune și, evident, mai ușoare și ne poate ajuta să găsim soluții pentru problemele serioase ale lumii în care trăim. Dar, la extrema cealaltă, poate fi folosită pentru a distruge definitiv vieți.
Pentru că vorbim zilnic despre laturile pozitive ale științei, am alcătuit o listă de experimente mai mult sau mai puțin cunoscute, care au marcat istoria științei. De data aceasta, nu într-un mod constructiv.

Experimente pe oameni care au scăpat de sub control

În 2007, un tratament pentru leucemie cunoscut sub numele de THN1412 a intrat în teste.

Cum îţi poate face rău un medic, fără să vrea

Scris de GN. Posted in Dezvaluiri


 De multe ori, nu medicamentele sau tratamentele miraculoase aduc vindecarea, ci lupta psihică. Dacă medicul pune un diagnostic sau avertizează pacientul de o posibilă boală, atunci pacientul are mari şanse să fie demoralizat şi astfel riscul să se îmbolnăvească este mai mare.
Autosugestia este o parte foarte importantă în lupta pentru sănătate, iar la acest lucru contribuie şi doctorul. Atunci când un pacient se prezintă la o consultaţie, iar medicul îi spune că poate fi şi cancer, pacientul se demoralizează imediat şi pune răul înainte. Iar acest lucru este foarte dăunător pentru organism, după cum subliniază şi Dr. Lissa Rankin, autoarea best-sellerului “Mind Over Medicine: Scientific Proof That You Can Heal Yourself”, potrivit sfatulparintilor.ro.

MAFIA RETROCEDĂRILOR ILEGALE - Ovidiu Nemeș este pe locul 12 în topul retrocedărilor ANRP cu o sumă RECORD: 22 milioane de euro

Scris de Nicu Iuga. Posted in Dezvaluiri


Jurnalistul Rareș Bogdan a prezentat în 11 decembrie a.c. în emisiunea „Jocuri de putere”, emisiune difuzată la Realitatea TV, TOP 30 DESPĂGUBIRI ACORDATE DE ANRP şi AFACERILE GRUPULUI „GOLDEN BLITZ”.
În scandalul retrocedărilor ilegale efectuate de către ANRP (Agenția Națională pentru Retrocedarea Proprietăților) au apărut nume grele și s-a lăsat cu arestări efectuate de către DNA. Șefa DIICOT, procuror Alina Bica, a fost arestată pentru implicarea sa în supraevaluarea unui teren de 60 milioane de euro.
Pe lista retrocedărilor figurează și câteva persoane din Sighetu Marmației, la poziția 12 din TOP retrocedări ANRP la nivel național, în ordine descrescătoare a sumelor retrocedate: Ovidiu Nemeș, Bledea Ileana și Stanciu Isidor.

EXCLUSIV SIGHET 247 - Întregul rechizitoriu al DNA din dosarul „Parcometrele” prin care Ovidiu Nemeș a fost trimis în judecată pentru abuz în serviciu

Scris de Nicu Iuga. Posted in Dezvaluiri


Sighet 247 a obținut prin surse oficiale, de la Direcția Națională Anticorupție, rechizitoriul din dosarul „Parcometrele”, dosar în care Primarul municipiului Sighet Ovidiu Nemeș a fost trimis în judecată pentru abuz în serviciu.Procurorii DNA i-au trimis în judecată pe Primarul Ovidiu Nemeș și pe încă doi inculpați, directorul economic din Primăria Sighet Ioan Bărbuș și doamna Dunca Diana-Mihaela, care îndeplinea funcția de Secretar al Primăriei Sighet la data comiterii faptelor.
Procurorii arată în rechizitoriul întocmit în dosar că inculpaţii Nemeş Ovidiu Gheorghe, viceprimar al Municipiului Sighetu Marmaţiei, Bărbuş Ioan, director economic al Primăriei municipiului Sighetu Marmaţiei şi Dunca Diana Mihaela, consilier juridic al Primăriei municipiului Sighetu Marmaţiei și-au încălcat atribuţiile (stabilite prin fişa postului) şi dispoziţiile legale privind achiziţiile publice.

Întregul rechizitoriu al DNA din dosarul „AVOCAȚII” prin care Ovidiu Nemeș a fost trimis în judecată pentru abuz în serviciu

Scris de Nicu Iuga. Posted in Dezvaluiri


Sighet 247 a obținut prin surse oficiale, de la Direcția Națională Anticorupție, rechizitoriul din dosarul „AVOCAȚII”, dosar în care Primarul municipiului Sighet Ovidiu Nemeș a fost trimis în judecată pentru abuz în serviciu.
Procurorii Direcției Naționale Anticorupție l-au trimis în judecată pe Ovidiu Nemeș, primar al municipiului Sighetu Marmației, pentru abuz în serviciu cu obținerea de foloase necuvenite pentru sine sau pentru altul.
În același dosar, a fost deferit justiției Ioan Bărbuș, director executiv economic al primăriei.
Potrivit unui comunicat al DNA, în data 14 octombrie 2013, Ovidiu Nemeș a încheiat în mod nelegal un contract de asistență juridică cu un avocat și a dispus în aceeași zi plata către acesta a sumei de 24.800 lei cu TVA inclus, reprezentând plata unor servicii acordate în favoarea primăriei, respectiv redactarea unei plângeri penale împotriva unei societăți comerciale.

Încearcă NASA să ascundă prezenţa extratereştrilor? O înregistrare controversată stârneşte noi teorii ale conspiraţiei

Scris de DN. Posted in Dezvaluiri


O întâmplare obişnuită s-a dovedit o ”mină de aur” pentru pasionaţii de teorii ale conspiraţiei. Întâi, lumini misterioase par a părăsi Terra, iar apoi NASA opreşte stream-ul video de pe Staţia Spaţială Internaţională de pe care au fost observate. Explicaţia? NASA a încercat să ne împiedice să aflăm despre o rasă misterioasă de extratereştrii.
Ei bine, nu chiar. Cea mai probabilă explicaţie este fie că transmisia a fost oprită din cauza unei erori tehnice a camerei, fie că obiectul surprins în imagini era o rămăşiţă a unui obiect cosmic.
Constroversata înregistrare a fost postată pe platforma video YouTube de un utilizator pe nume ”Mister Enigma” (în traducere liberă, domnul enigmă) care le recomanda internauţilor să o vizioneze pe tot ecranul deoarece ”OZN-ul este foarte mic”.

O EREZIE ştiinţifică sau una dintre marile revelaţii ale lumii? Americanii fac o descoperire surprinzătoare, care rescrie istoria omenirii

Scris de GN. Posted in Dezvaluiri


 O descoperire făcută recent de oamenii de ştiinţă americani dă peste cap tot ce se ştia până acum despre rădăcinile democraţiei. Specialiştii susţin că acest concept ar fi apărut, de fapt, în urmă cu peste un milion de ani.
Apariţia conceptului de democraţie a fost, în trecut, un punct esenţial al dezvoltării civilizaţiei. Deşi este cunoscut faptul că rădăcinile sale pornesc din Grecia Antică, cercetătorii au făcut recent noi descoperiri în acest sens.
Oamenii de ştiinţă susţin că, de fapt, democraţia a început să se nască în urmă cu peste un milion de ani şi a fost un factor extrem de important în evoluţia umană, scrie dailymail.co.uk.

AMAZOANELE UCIGAŞE au TERORIZAT o lume întreagă. Antrenate de mici să reziste la DURERE, treceau printre SPINI, TĂIAU fără milă CAPETELE prizonierilor şi MĂCELĂREAU elefanţii

Scris de Radu Andreea. Posted in Dezvaluiri


Neînfricatele maşini de ucis, cele mai temute femei care au existat vreodată, aşa sunt descrise singurele amazoane atestate cu documente din istoria Terrei.
Armata femeilor războinice din vestul Africii care a terorizat continentul negru timp de mai bine de 150 de ani, de-a lungul secolelor al XVIII-lea şi al XIX-lea: Amazoanele din Dahomey.
Regatul Dahomey a fost întemeiat în secolul al XVII-lea în zona în care astăzi se găseşte statul Benin, mărginit la vest de Togo şi la est de Nigeria.
Femeile războinice cunoscute astăzi drept "amazoanele din Dahomey" se trag dintr-un grup ce avea ca ocupaţie de bază vânătoarea de elefanţi: gbeto. Acesta a fost fondat în timpul domniei regelui Wegbaja, în primul secol de existenţă al regatului Dahomey, potrivit descopera.ro.

Copyright © NecenzuratMM.ro 2009-2026