In atentia ITM Maramures si DNA: Catalin Chereches presteaza munca la negru si e si ziarist acum

Scris de IRRosiianu. Posted in Social

Comunicatele beizadelei sunt semnate ACUM de o persoana care… NU EXISTA

Al nostru (o)primas Catalin Cereches a facut-o iar lata!
Sau s-ar putea sa nu!
DACA el este cel care „semneaza” jalnicul comunicat distribuit INEGAL presei locale, e clar ca beizadeaua e pe duca.
Si la propriu si la figurat!
DACA nu, e bai si mai mare, pentru ca noi, muritorii de rand am platit bani grei ca Primaria in care se impauneaza ACUM cel ce si-a tradat pana si tatal la tv sa aiba Certificate ISO 9001 si 14001.

Adicatalea bani mai multi, foarte multi, cica pentru profesionalism.
Ei bine, la fix ora 17:03 am primit un mail de la un anume Dan Florin, personaj care NU apare in organigrama Primariei Baia Mare si nici pe la Consiliul Local nu dam de el, un mail cu antetul Primariei Baia Mare, dupa cate vedeti, cu un text asumat de insusi Catalin Chereches.
Ca e asumat de acesta STA dovada faptul ca pana sip e site-ul Primariei apare acest text, dupa cum vedeti din linckul atasat prezentelot randuri.
Ori, daca e sa pornim de la faptul ca acest site NE-A costat pe noi, pe cetatenii cetatii circa exact 15.000 de euro si ca acesta e acum gestionat, taman ACUM, de unicul Bogdan, adicatalea taman de odrasla lui Grigore Ceascai, jurnalist de mucava, om care a muscat la „Academia Catavencu” mana care l-a facut om, am cam spus destule.
Una peste alta, la 17:03 am primit un mail de la o persoana care NU exista in organigrama aprobata (pana) si de lacheii din Consiliul Local Baia Mare.
Ocupat fiind cu cercetarea semnatarului, n-am bagat de seama ca la fix ora 16:41:52, pe siteul eMM – care NU este al lui Catalin Chereches DIRECT, ci prin interpusi! – TEXTUL EXISTA DEJA.
Adicatalea, cu circa o jumatatae de ora – ca stiu ce inseamna sa pregatesti si un text pentru publicare! – textul cu pricina, cu antet de Primarie, dar FARA stampila si FARA numar de inregistraree, DAR si fara semnatura impecilului imberb ERA DEJA in curtea aservitilor sai.
Prin asta (o)primasul s-a autodenuntat iar, in sensul ca recunoaste ca NU lucrreaza cu profesionisti, fapt aratat de noi.
De aceea, ii zicem iar sad ea inapoi banii cheltuiti din buget pentru acel CACAT, pentru ca n-a aplicat nimic, nimeni din cei vizati…
Pe de alta parte, DACA acel Dan Florin NU EXISTA inseamna ca KAKE al nostrum practica munca la negru.
DECI, sa vina Inspectoratul Teritorial de Munca Maramures!
Daca nu vin ei, VA GARANTAM ca vom avea grija sa ii aduca altii!
DACA e altfel, DACA Catalinul mamei, o persoana care a facut RECENT fals si uz de fals pentru o fata cu boala rara care a ajuns la Cluj, iar barbatul ei lucreaza ACUM la „Graiul Maramuresului”, dupa ce a trecut si pe la ziarele mele si prin alte parti…
ORICUM, va vom demonstra ca penalul tot penal ramane!

PS
Ne oprim ACI, pentru ca ii vom arata beizadelei si altele.
Apoi vor veni IAR cei de la DNA sa-l ia de urechi.
Si noi IAR vom scrie!

http://www.emaramures.ro/Stiri/87024/MESAJUL-PRIMARULUI-SOS-Rosia-Montana-SOS-Baia-Mare-
http://www.actualmm.ro/sos-rosia-montana-sos-baia-mare/
http://www.baiamare.ro/ro/Administratie/Primarul/Comunicatele-primarului/SOS-Rosia-Montana--SOS-Baia-Mare-/

Share

Adaugă comentariu


Codul de securitate
Actualizează

Copyright © NecenzuratMM.ro 2009-2026