Castelul Peleș nu poate fi vizitat până în decembrie

Scris de Ioana Stroe. Posted in Romania


După Pelișor, în această lună i-a venit rândul Castelului Peleș să intre conservare, conform programului anual. Astfel, obiectivul rămâne închis pentru vizitatori până pe 2 decembrie.
Cei care ajuns la Sinaia pot vizita Pelișorul, în această perioadă, în fiecare zi, de joi până duminică, în intervalul 09.15 – 16.15, iar miercurea, între orele 11.00 și 16.15. Pe durata iernii, castelul este închis lunea și marțea.


Același program va fi valabil, din decembrie, și la Peleș.

http://www.telegrama.ro/index.php?option=com_k2&view=item&id=45477:castelul-pele%C8%99-nu-poate-fi-vizitat-pana-in-decembrie&Itemid=102

Share

Adaugă comentariu


Codul de securitate
Actualizează

Copyright © NecenzuratMM.ro 2009-2026