Federatia de Sporturi Marţiale Coreene va avea sediul la Oradea

Scris de Horatiu SIMA. Posted in Romania


Răzmeriţă la vârful Federaţiei Române de Taekwon-do ITF. Vicepreşedintele Romeo Tulkos a demisionat din conducerea forului şi, împreună cu fostul secretar Mircea Muntean, a pus bazele la Oradea a unei noi federaţii, cea de sporturi marţiale coreene.Romeo Tulkos, vicepreşedintele Federaţiei de Sporturi Marţiale Coreene: „Federaţia nu poate fi condusă de o singură persoană. S-au aruncat cu funcţii înainte de alegeri, actualul preşedinte al Federaţiei Române de Taekwon-do ITF a făcut absolut toate promisiunile.”

În calitate de conducători ai noii federaţii, Mircea Muntean,Bogdan Gug, Dorel Fântână şi Romeo Tulkos (foto) se laudă deja cu pasul făcut înspre afilierea la federaţia internaţională. Aceasta este condusă de coreeni și colaboraeză cu cei de la WTF, invitați să participe la Jocurile Olimpice.Romeo Tulkos, vicepreşedintele Federaţiei Române de Sporturi Marţiale Coreene: „Sperăm din tot sufletul că cu acest protocol şi această înţelegere între cele două federaţii ne vom apropia şi noi de Olimpiadă.”La Federaţia de Sporturi Marţiale Coreene s-au afiliat şase cluburi, printre care și orădenii de la King Do Lions. Până la finele anului se așteaptă înscrierea altor patru cluburi,relateaza corespndentul nostrum de Oradea, Lucian Popa ..

Share

Adaugă comentariu


Codul de securitate
Actualizează

Copyright © NecenzuratMM.ro 2009-2026