Biserica face pact cu telefonia mobila: Pomelnice prin sms

Scris de ST. Posted in Dezvaluiri


Biserica face pact cu internetul şi telefonia mobila. Mai nou poţi să fii pomenit la slujbă gratuit, dacă trimiţi un sms cu tarif normal.
Un preot a vrut să-i scape pe enoriaşi de slujba de duminică şi a pus pe Facebook anunţul: ''Trimite un sms cu numele tău la numărul de telefon.. şi te vom POMENI GRATUIT''.

Se pare că slujitorul Domnului are un contract cu o reţea de telefonie mobilă deoarece pomelnicul, teoretic, se plăteşte.

http://www.antena3.ro/romania/biserica-face-pact-cu-telefonia-mobila-pomelnice-prin-sms-261889.html

Share

Adaugă comentariu


Codul de securitate
Actualizează

Copyright © NecenzuratMM.ro 2009-2026