Masoneria, organizatia satanista oculta care conduce lumea

Scris de AL. Posted in Dezvaluiri


In ultimele doua secole, masoneria nu a facut altceva decat sa-si continue politica duplicitara. Pe fata se declara partizana drepturilor omului si lupta pentru libertate, egalitate etc., dar adevarata lupta a francmasoneriei este pentru obtinerea puterii politice si guvernarea lumii.
Pentru aceasta, lupta cu o ura neimpacata impotriva crestinismului si a libertatii reale a oamenilor, neezitand nici cand este vorba de crime sau chiar genocid. In timpul Revolutiei franceze, masoneria ataca pentru prima data biserica catolica, dorind inlocuirea crestinismului cu o religie pagana.

Cateva COINCIDENTE intre impuscatul presedinte Kennedy si impuscatul presedinte Abraham Lincoln

Scris de FS. Posted in Dezvaluiri


 Daca vi se par cumva prea prea prea exagerate aceste insiruiri de evenimente, va invit sa le studiati folosind internetul ori sa cititi despre cum s-a pregatit asasinarea lui Kennedy si o sa vedeti cat simbolism s-a folosit in asasinarea sa.
James Shleby Downard spunea:
„Masoneria nu crede în simpla ucidere a oamenilor, iar prin asasinarea lui JFK şi-a asumat riscuri incredibile pentru a face ca acest act odios să corespundă vechiului ritual al fertilităţii numit Uciderea Regelui”.

Acestea sunt cele mai influente societăţi secrete

Scris de GG. Posted in Dezvaluiri


Francmasoneria


Este un ordin iniţiatic ai cărei membri sunt înfrăţiţi prin idealuri comune morale, spirituale şi sociale, prin iniţierea conformă unui ritual comun, prin jurământul depus pe una din cărţile sfinte ale marilor religii (Biblia, Coranul, Dao de Jing, Tripitaka etc.) şi de credinţa într-o Fiinţă Supremă, un Mare Arhitect al Universului.
Conform definiţiei dată de masonii înşişi, masoneria este „o asociaţie de oameni liberi şi de bune moravuri, care conlucrează pentru binele şi progresul societăţii prin perfecţionarea morală şi intelectuală a membrilor săi“.

De ce vor avocatii multi bani?

Scris de AV. Posted in Dezvaluiri


Se spune despre avocati ca sunt lacomi. E o judecata superficiala, un blam social nedrept. De fapt, nu e o rapacitate caracteriala. Ca avocat, incepi bugetul lunii cu datoriile. Trebuie sa-ti acoperi cheltuielile, sa-ti platesti facturile. Nu poti fi romantic. Pentru ca romantismul iti da satisfactii individuale, dar te penalizeaza in colectivitate. Nu poti fi prea romantic in avocatura, pentru ca dai faliment personal.
Se tot vorbeste despre faptul ca avocatii vor bani. Multi bani. Dar e o ipocrizie a societatii. Pana la urma, exista si o asteptare sociala in ceea ce priveste avocatul.

Statul constrânge Biserica să calce în picioare Creștinismul

Scris de EC. Posted in Dezvaluiri


Danemarca a adoptat o lege care obligă bisericile (nu doar pe cea luterană, majoritară) să oficieze căsătoriile între cuplurile homosexuale. Potrivit legii, preoții au dreptul de a refuza să oficieze ceremonia, însă episcopii sunt obligați să găsească înlocuitori.
Promotorul actului normativ, Ministrul Cultelor, Manu Sareen, este un agnostic declarat. „E foarte important să le oferim tuturor membrilor bisericii posibilitatea de a se căsători”, a declarat Saaren.
Ne aflăm în plin teatru absurd: un ministru al Cultelor ateu moare de grija „membrilor bisericii”, ca nu cumva să fie discriminați.

Episcop bogat, cu pomană de la stat. Cum întregeşte Băcăuanul imperiul financiar al Mitropoliei Moldovei şi Bucovinei

Scris de Cezar Pădurariu, Olimpia Filip, Mircea Merticariu. Posted in Dezvaluiri


Unul dintre cei mai influenţi clerici ai Bisericii Ortodoxe Române, Ioachim Băcăuanul, şeful Arhiepiscopiei Romanului şi Bacăului, a transformat o clădire de patrimoniu într-o simplă anexă pentru a putea obţine de la Primăria Bacău o finanţare consistentă din bani publici.
Oficialii Arhiepiscopiei Romanului şi Bacăului au cumpărat în vara lui 2013 una dintre cele mai frumoase clădiri de patrimoniu din oraşul lui Bacovia. Este vorba despre Casa Sterian, decretată de legiuitori monument istoric de importanţă naţională, aflată în zona gării municipiului Bacău, pe strada Mihai Eminescu, la numărul 10. Preasfinţitul Ioachim, conducătorul instituţiei de cult, a anunţat că intenţionează să mute acolo, de la Roman la Bacău, sediul administrativ al arhiepiscopiei.

Mitropolitul Irineu Mihalcescu, anul 1941 – Iudeo-Masoneria si Sinagoga Satanei

Scris de DVG. Posted in Dezvaluiri


Cuvîntul “francmason” înseamnă zidar liber,iar francmasoneria sau masoneria este o societate secretă,care poartă acest nume,pentru că în organizaţia şi ritualul ei se serveşte de unelte de care se folosesc zidarii,bunăoară:de mistrie,echer,ciocan,dreptar,compas etc.,pe care le interpretează în chip simbolic şi împarte pe membrii ei în grade sau trepte,cărora le dă numele de : ucenici,lucrători sau maeştrii. Îndreptăţirea acestei numiri o întemeiază scribii francmasoni în două feluri: Unii susţin că francmasoneria îşi trage originea de la Hiram,arhitectul temlpului lui Solomon.

Institutul de la Aspen si tradarea sefilor SRI-ului: “Suntem sub controlul masoneriei din Statele Unite”

Scris de DV. Posted in Dezvaluiri


Serviciile de informatii ale tarii trebuiesc restructurate din temelii si schimbarea trebuie sa inceapa de la varful acestor institutii. Sunt corupti sufleteste, pentru banii si functii s-au inscris in loja satanista a masonilor, ani de zile au protejat traficul de droguri, mafia politica, tunurile de sute de milioane de euro care au pus la pamant economia romaneaca! Mii de ofiteri romani au ajuns sa lucreze cu frica in san: “Sa nu ma scap ceva ca poate ajunge prin Statele Unite sau Israel”.

Am ajuns intr-o asemenea situatie ca probele despre mafie, droguri, tradarea din interiorul serviciilor, listele cu agenti recrutati de rusi, americani, israelieni, chiar si unguri, sa fie mutate prin tari din America de Sud!

La fel cum se acopera mortii cu pamant, decanul Ion Blajan isi acopera incompetenta sau neputinta cu hartii

Scris de IR Rosiianu. Posted in Dezvaluiri


Azi, in preajma orei pranzului am publicat pe ziarele electronice www.necenzuratmm.ro , www.stirilemm.ro dar si pe site-ul partener www.esaracul.ro un material numit „Despre CORUPTIE si incalcarea legii in Baroul Maramures".
Ca un facut, principalul vizat de aceste randuri, adicatalea fostul procuror communist Ioan Blajan, tare bun coleg cu Magda Cocuta – si inainte, dar si acum! – la FIX ora 13:13 mi-a raspuns!
Alo, nenea Decanule, nu stii ca 13 e cifra cu ghinion?!

Un tun colosal de 2,4 miliarde euro, dat României

Scris de Radu Roncea. Posted in Dezvaluiri


Avem aceleaşi termocentrale construite până în 1989,  dar acum le alimentăm cu  cărbune importat la un  preţ cu 80-95% mai mare decât preţul intern reglementat de Guvern. Minele româneşti de cărbune se închid rând pe rând,  timp în care importurile de cărbune cresc de la o zi la alta. Preţul mic stabilit de guvern pentru producţia internă de cărbune pune pe butuci regiile miniere făcându-le nerentabile. Importatorii de cărbuni, o duc însă bine mersi deoarece preţul lor de vânzare e liber. Oare ce-i asta? Nu-i oare un sabotaj “pe faţă”  făcut de Guvern  împotriva industriei naţionale? Nu-i oare un act de trădare la cel mai înalt nivel?

Copyright © NecenzuratMM.ro 2009-2026