Cadoul secret de Crăciun al Guvernului pentru Biserică şi pentru SRI: câte un hotel de protocol. Băsescu rămâne fără vila Covasna care ajunge la Duşa

Scris de Anca SIMINA. Posted in Dezvaluiri


Două hoteluri de protocol, unul de cinci stele la Olăneşti şi altul de două stele la Covasna, au fost cedate de RA-APPS Serviciului Român de Informaţii, respectiv Bisericii Ortodoxe Române, pentru Episcopia Harghitei şi Covasnei, printr-o ordonanţă de urgenţă ţinută secretă de Guvern la momentul adoptării. Prin acelaşi act normativ, publicat în Monitorul Oficial pe 24 decembrie, vila Covasna, în care preşedintele Traian Băsescu obişnuieşte să-şi petreacă vacanţele de vară şi unde a făcut anul trecut Revelionul, a fost scoasă din lista imobilelor de protocol la care au acces demnitarii pentru a fi trecută la Ministerul Apărării Naţionale, condus de Mircea Duşa.

Raspopitul Ioan Boja si reteaua mafiota din justitia satmareana

Scris de IR Rosiianu. Posted in Dezvaluiri

AM aratat deja ca raspopitul satmarean Ioan Boja nu se da in laturi de la nimic pentru a-si urmari interesele meschine, dar si ca pentru a-si sterge urmele penale cu care a nenorocit vietile a zeci de oameni o tine una si buna pe-a lui.
Astazi continuam cu CARACATITA de care s-a inconjurat, pentru a fi in deplina siguranta, ca sa isi poata face linistrit de cap.
Veti constata ca aveti intemeiate motive sa intelegeti ACUM de ce nu reactioneaza Parchetul si Politia Satu Mare la puzderia de sisizari impotriva acestuia, de ce judecatorii de caz nu vad falsurile si ilegalitatile facute de acesta si chiar de el depuse in cauza?
Raspunsul vine din faptul ca popa raspopit isi face concediile cu judecatoarea Ramona Cadar – care este PRESEDINTELE SECTIEI CIVILE de la Judecatoria Satu Mare

Sacalul si margaritarul

Scris de Vasile I. Zărnescu. Posted in Dezvaluiri


În disputa sa de pe internet [1] cu un vechi „amic“, colonelul (r.) Valeriu Pricină, încă vicepreşedinte al SCMD, „coordonator Departament Media şi Relaţii Publice“, publică acest material ruşinos pentru orice om normal:
„Nu îţi este ruşine, amice, să te mai priveşti în oglindă? N-ai obosit să ticăloşeşti, să împrăştii ordură şi puroi? Canalul colector al Bucureştiului este o vizuină de hermină pe lângă tine. Păcat! O să ţi-o tragă Dumnezeu, în felul său, când ţi-o fi lumea mai dragă. Ţie, lui Neacşu, lui Naon, lui Dogaru de la Slatina, lui Macovei [2], lui Icleanu şi altora ca voi.

ASTRA ASIGURARI: Incompetenta, Coruptie, Complicitate la inselaciune in banda organizata, Asociere de raufacatori si Favorizarea infractorului!

Scris de Thomas CSINTA. Posted in Dezvaluiri


Domnule Presedinte,

Autor a catorva sute de articole de investigatie jurnalistica (lucrari de mare anvergura), cu sprijinul autoritatilor politienesti si judiciare, dintre care unele, pe cale de a schimba cursul istoriei (Leprince, Le Roux-Agnelet, Andrei Cristinel, Mouzin, Massié-SAC, Air France-KLM, Aéroport Paris-CDG, etc., ), sunt victima unei ”inselaciuni in banda organizata” (!) pusa la cale de catre Grumazescu Andrei si Ciobanu Daniel-Corneliu, de la SC DNL WEB DESIGN SRL, pe de-o parte, precum si de catre SC ASTRA ASIGURARI, pe de alta parte, prin intermediul lui Ana-Maria Vladeanu, Sefa Serviciului Contencios si Regresie Judicara si Ramona Buzoianu, Consilier juridic, in Dosarul (civil) nr.4110/4/2012, motiv pentru care depun o ”plangere penala contra X” (in terminologia juridical franceza), pe propria raspundere, sub prestare de juramant, in vederea tragerii la raspundere ai celor care se fac vinovati in acest dosar:

Ofiteri sub acoperire îsi publică informatiile pe publicatiile online

Scris de DRAGOS GELU. Posted in Dezvaluiri

Ofiţerii patrioţi români sub acoperire, rup tăcerea în privinţa UDMR şi a Ţinutului Secuiesc! Foto cu un erou al serviciilor secrete din România în viaţă - dl. col. (r) Mircea Buie.

Pentru că rapoartele lor privind situaţia Ţinutului Secuiesc, a iredentismului maghiar şi a imixtiunilor politice ale politicienilor din Ungaria în treburile interne ale României sunt ignorate de autorităţi, ofiţeri sub acoperire îşi publică informaţiile pe publicațiile online.
Într-una din postările pe forumul Wikileaks, un ofiţer dezvăluie faptul că deşi a trimis sute de sesizări şi memorii către autorităţile române cu privire la Ţinutul Seciuesc şi la matrapazlâcurile produse de maghiari şi de liderii UDMR, acestea au fost igonorate cu desăvârşire.

În timp ce Ponta declară sprijin neconditionat Belgradului, campanie furibundă antiromânească în Timoc. Biserica Ortodoxă Sârbă si autoritătile de la Belgrad vor distrugerea Bisericii Ortodoxe Române din Timoc

Scris de rgnpress.ro. Posted in Dezvaluiri


"...Noi avem și Țara Mamă-România și întrebăm conducerea ei: " Ce să facem fraților de neam, cum ne ajutați ? " Se începe o discuție deschisă și clară cu conducerea Serbiei sau mai așteptăm puțin ? Poate că nu este destul că s-a tras cu pistol în geamurile credincioșilor nostri, crede cineva că trebuie vreunul din noi să fie înpușcat ?"

Într-un apel dramatic Părintele Boian Alexandrovic, Protopop al protopopiatului Bisericii Ortodoxe Române din Timoc „Dacia Ripensis" cere intervenția urgentă a autorităților române pentru stoparea campaniei antiromânești din Timoc, transmite corespondentul Romnaian Global News din Timoc.

Procurori DNA acuzati de politisti maramureseni de neglijenta in serviciu si favorizarea infractorului

Scris de IR Rosiianu. Posted in Dezvaluiri

Dupa cum v-am aratat cat se paote de explicit in alte anterioare materiale de presa, pe la DNA, Serviciul Teritorial Cluj nu par a fi chiar toate ipene.
Noi am aratat si am fost cainii care doar am latrat, pentru ca ursii au mers mai departe.
Prinzand cumva curaj dupa ce presa l-a sustinut din plin, agentul de politie Viorel Stroe a prins curaj si a mers mai departe.
Va rog sa remarcati perversitatea cu care procurorii DNA au gasit de cuviinta sa analizeze sesizarile repetate ale lui Stroe!

Acum va publicam textul PLANGERII lui Stroe:

„Subscrisul Sindicatul Naţional al Agenţilor de Poliţie din România (S.N.A.P) cu sediul în mun. Bucureşti, sector 5, str. Mihai Vodă, nr. 17, et. 2, camera 201

TERIBILA PROFEŢIE din Vechiul Testament stârneşte panică! Ce urmează să se întâmple în Siria şi ce spun teologii

Scris de jurnalul.ro. Posted in Dezvaluiri

"Iată, Damascul este scos din numărul cetăţilor şi a rămas o grămadă de ruine". Acesta este pasajul profetic din Cartea lui Isaia, capitolul 17. Mai multe bloguri fundamentaliste creştine susţin că textul biblic este pe cale să se împlinească, scrie Time. "Sfârşitul este aproape", titrează unul dintre bloguri.Conflictul din Siria a revenit în actualitate, după ce Statele Unite şi aliaţii săi au în vedere o posibilă intervenţie militară, în urma atacului cu arme chimice, care a dus la numeroase victime în rândul populaţiei.

Distrugerea oraşului Damasc, capitala Siriei, ar fi fost însă prezisă de acum 2.500 de ani, cred unii creştini.
Potrivit unor bloguri creştine, un fragment din Vechiul Testament vorbeşte exact despre acest subiect.

Ovidiu Nemes este URMĂRIT PENAL de către DNA pentru un prejudiciu adus primăriei Sighet de peste 600.000 lei!

Scris de Nicu Iuga. Posted in Dezvaluiri


Acum nici două săptămâni DNA-ul a fost prezent în primăria Sighet de unde a ridicat câteva documente legate de o afacere oneroasă care se presupune că a fost derulată de către primarului municipiului Sighet, Ovidiu Nemeș, în urma căreia Primăria Sighet pierde peste 600.000 lei, iar Ovidiu Nemeș se îmbogățește cu 200.000 lei.

Ancheta DNA vine în urma unui proces pe care Primăria Sighet l-a pierdut cu o societate comercială din Oradea în urma unui contract dubios semnat cu aceasta de către Ovidiu Nemeș în anul 2010, din calitate de viceprimar la acea vreme, pentru aparate de taxare a parcărilor din municipiu.

În anul 2010, Ovidiu Nemeș, în calitate de viceprimar la acea vreme, a semnat fără acordul Consiliului local un contract cu o firmă din Oradea pentru instalarea de parcometre în Sighet.

Cătălin Cherecheş, primarul-playboy al municipiului Baia Mare

Scris de Silviu Mânăstire . Posted in Dezvaluiri

Toată lumea crede că primarul- playboy al României ar fi Radu Mazăre. Primarul Constanţei face eforturi disperate să arate lumii că “mă iubeşte femeile” încât telenovela pare cusută cu aţă albă. Adevăratul primar- playboy este însă Cătălin Cherecheş, primarul oraşului Baia Marie, hăt departe tocmai în Maramureş.

Cherecheş este un metrosexual sadea, slim bodied şi putred de bogat- o adevărată partidă pentru pipiţele de bani gata din Bucureşti. Primarul burlac a devenit celebru recent, după ce presa de scandal a publicat poze în care Cherecheş apare alături de Elena Udrea.Pozele nevinovate au înfierbântat minţile jurnaliştilor, mai ales că fuseseră strecurate în presă în preajma divorţului fostului ministru PDL.

Copyright © NecenzuratMM.ro 2009-2026