UK Bookmakers

Sărbătoare a dansului la Prodance 2000: festival latino, 5 medalii la Cupa Maramureșului și seminar de pregătire

Scris de Prodance. Posted in Sport


Membrii și sportivii școlii de dans Prodance 2000 Baia Mare au avut parte de o adevărată sărbătoare a dansului la acest sfârșit de săptămână, bucurându-se de 3 zile de workshopuri de dansuri latino caraibiene, de cele 5 medalii și 16 calificări în finale obținute la concursul Cupa Maramureșului și de un seminar de pregătire în dansul sportiv susținut de antrenorul și arbitrul internațional Dimitri Strelnyk.



De vineri până duminică a avut loc primul festival de dansuri latino din Baia Mare, organizat de școala de dans Prodance 2000 pentru adulții pasionați de ritmurile de salsa, bachata și kizomba. Timp de 3 zile s-au desfășurat mai multe workshopuri cu invitați de renume din țară și din străinătate: Andrada și Bogdan Nistorică (Cluj-Napoca), Renata și Cristian Jurcuț (Oradea), Monica Varga și Raul Donca (Satu Mare) și Iron Mams (Zürich, Elveția), precum și o petrecere într-un local din Baia Mare.

Sâmbătă, sportivii de performanță de la Prodance 2000 Baia Mare au început a doua parte a sezonului competițional cu 5 clasări pe podium (trei medalii de aur și două de bronz)  din 16 calificări în finale, la concursul zonal Cupa Maramureșului, desfășurat sâmbătă, 30 septembrie la Baia Sprie.

Locuri 1 au obținut perechile Zoltan Bagossi și Bernadette Nonn (D 16 - 35 ani Standard), Alexandru Rîpă și Riana Andreca (D 14-15 ani), Denis Miclăuș și Aida Podină (Debutanți 4-7 ani Cha Cha).
Pe locuri 3 s-au clasat Christian Barkoczi și Ștefana Prună (D 12 - 13 ani), Luca Man și Antonia Zăhan (Precompetițional 3 dansuri 10-11 ani)

Celelalte rezultate obținute de Prodance 2000 la Cupa Maramureșului
Basic 16 - 35 Standard: Zoltan Bagossi și Bernadette Nonn - locul 4 (finală)
Basic Standard 12 - 15 ani: Sebastian Silaghi și Dalia Bărbos  - locul 4 (finală), Darius Frîncău și Teodora Trufan - locul 5 (finală)
Basic Latino 12-15 ani: Darius Frîncău și Teodora Trufan - locul 4 (finală), Sebastian Silaghi și Dalia Bărbos - locul 5 (finală)
D 14-15 ani: Adrian Pop și Anca Dunca - locul 4 (finală)
D 12 - 13 ani: Gabriel Hegheduș și Marisa Nedelea - locul 4 (finală)
E 6-11 ani: David Mocan și Alisia Maghiari - locul 6 (finală)
Hobby 12-15 ani: Antonio Borșe și Carla Trandafirescu - locul 7
Hobby 10-11 ani: Robert Vlășan și Sabina Strîmb - locul 7 (semifinală), Alexander Bacalov și Izabela Ursenco - locul 6 (finală)
Precomp 3 dansuri 8-9 ani: Catalin Găvruș și Medeea Moldovan - locul 9
Debutanți 8-9 ani Vals Lent: Daniel Turon și Elisa Cucoșel - locul 4 (finală)
Debutanti 8-9 ani Cha-Cha: Daniel Turon și Elisa Cucoșel - loc 5


Programul de evenimente a continuat duminică pentru perechile de performanță de la Prodance 2000 Baia Mare cu un seminar de pregătire susținut de Dimitri Strelnyk, antrenor și arbitru internațional cu  experiență de peste 30 ani și specializări făcute în țări precum Rusia, Germania sau Italia.

Următorul eveniment din agenda școlii de dans băimărene va fi organizarea unui seminar de pregătire cu campionul Italiei la dans sportiv Marco Cavallaro - finalist la campionatele mondiale și europene, amatori și profesioniști. Workshopul este destinat sportivilor de la Prodance 2000 și va avea loc în perioada 6-7 octombrie la Baia Mare.

Adaugă comentariu


Codul de securitate
Actualizează

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net
All CMS Templates - Click Here
Copyright © NecenzuratMM.ro 2009-2017