Cătălina Ponor a cucerit argintul la bârnă, la Cupa Mondială de la Doha

Scris de LB. Posted in Sport

Cătălina Ponor a cucerit argintul la bârnă, la Cupa Mondială de la Doha (Qatar), duminică, după evoluția din finala competiției.
Cătălina Ponor a cucerit medalia de argint la Cupa Mondială de la Doha după ce a fost notată cu 13.900.
Pe primul loc în această probă s-a situat Tingting Liu (China, 14,466), în timp ce medalia de bronz i-a revenit sportivei Huan Luo (China, 13,700).

Cătălina Ponor a concurat în calificări şi la sol, dar a ratat exerciţiul, încheind pe locul 11 (11,966), iar pe 12 s-a aflat Olivia Cîmpian (11,833), notează Dolce Sport.

În schimb, la Cupa Mondială de la Baku (Azerbaidjan), care a avut loc în urmă cu o săptămână, Cătălina Ponor a obținut două medalii de aur, la bârnă și la sol.
Cătălina Ponor a cucerit argintul la bârnă. Marian Drăgulescu, pe 8, la sărituri

Tot sâmbătă, în finala masculină de sărituri de la Cupa Mondială de la Doha, Marian Drăgulescu a terminat pe ultimul loc, 8, cu 13,983.

Gimnaştii tricolori se pregătesc pentru Campionatele Europene de la Cluj-Napoca, programate între 19-23 aprilie.